Самостійне фарбування авто — це трудомісткий процес, який вимагатиме чимало часу та ресурсів. Але можливість заощадити на послугах сервісу, а також отримати унікальний результат — це те, що грає на користь вибору цього варіанту.

Щоб створити якісне покриття, важливо дотримуватися техніки нанесення та використовувати якісні матеріали. Такі засоби, як краска Мобіхел, допоможуть отримати довговічне та естетичне покриття.

Правильна підготовка поверхні — запорука успіху

На першому етапі важливо правильно підготувати кузов. Його слід очистити, усунувши пил, бруд та залишки колишньої фарби. Для потрібного ефекту скористайтеся спеціальними знежирювачами.

Потрібно також замазати вм’ятини, сколи, подряпини. Після завершення шпатлювання обробіть поверхню за допомогою наждакового паперу. Скло, фари та інші ділянки, які ви не плануєте фарбувати, заклейте малярним скотчем або плівкою.

Вибір якісних матеріалів

Результат безпосередньо залежить від якості компонентів, що використовуються. Вам знадобляться:

  1. Фарба. Вибирайте засіб, який підходить для вашого авто та умов експлуатації. Важливо, щоб фарба підходила за кольором та була стійкою до зовнішнього впливу.
  2. Ґрунтовка. Вона має бути сумісна з вибраною фарбою. Засіб дозволить покращити адгезію та запобігає появі та поширенню корозії.
  3. Лак. Завдяки йому фарба не вигорятиме, зменшиться ймовірність механічних пошкоджень. Лак також додасть блиску.

Не забувайте і про якісні інструменти. Фарбопульт, кисті та валики — це те, без чого неможливо досягти бажаного ефекту.

Дотримуйтеся техніки нанесення

Послідовність виконання всіх дій є ключовим фактором успіху. Ось головні етапи:

  1. Ґрунтування. Засіб наноситься в один або два шари. Після цього поверхню слід відшліфувати, щоб досягти необхідної гладкості.
  2. Фарбування. Рекомендується нанести засіб у кілька тонких шарів. Між ними дотримуйтеся часу висихання. Щоб вдалося рівномірно покрити поверхню, використовуйте фарбопульти.
  3. Нанесення лаку. Це робиться після повноцінного висихання фарби.

Наприкінці слід висушити поверхню. Зазвичай цей процес займає кілька годин і варіюється залежно від кількості нанесених шарів та їхньої густини.

Стежте за робочими умовами

Місце для фарбування відіграє важливу роль. Ідеальна температура для фарбування — 20–25 °C, а вологість — не більше ніж 60 %. Також приміщення має добре провітрюватися, щоб вам не довелося вдихати шкідливі пари.

Фінальне оброблення

Коли фарбування буде завершено — важливо правильно обробити поверхню. Так, коли лак висохне, відполіруйте кузов спеціальними пастами. Це усуне дрібні нерівності та надасть блиску. Для тривалого ефекту використовуйте захисні засоби. Це може бути віск або керамічне покриття.